АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  Государственная регистрация транспортных

Версия для печати Отправить другуІнструкція про проведення огляду транспортних засобів та їх реєстраційних документів під час реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку

Про затвердження Інструкції про проведення огляду транспортних засобів та їх реєстраційних документів під час реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку

Наказ Міністерства внутрішніх справ України
від 10 листопада 2005 року N 987

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
24 листопада 2005 р. за N 1424/11704

Відповідно до Закону України "Про судову експертизу", постанов Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 року N 988 "Про утворення експертної служби Міністерства внутрішніх справ" (із змінами), від 7 вересня 1998 року N 1388 "Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок" (із змінами) та з метою впорядкування діяльності експертних підрозділів щодо оглядів транспортних засобів та їх реєстраційних документів НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про проведення огляду транспортних засобів та їх реєстраційних документів під час реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку (додається).

2. Керівникам головних управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, управлінь МВС України в областях та місті Севастополі (далі - ГУМВС, УМВС) організувати вивчення зазначеної Інструкції працівниками науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів при ГУМВС, УМВС та зацікавленими підрозділами органів внутрішніх справ.

2.1 Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру (Красюк І. П.) МВС України забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Скасувати наказ Міністерства внутрішніх справ України від 11.05.2005 N 315 "Про затвердження Інструкції про проведення експертного огляду (дослідження) транспортних засобів та їх реєстраційних документів під час реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку".

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Коляду П. В. та Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр (Красюк І. П.) МВС України.

5. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ.

 

Міністр 

Ю. В. Луценко 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 10 листопада 2005 р. N 987

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 листопада 2005 р. за N 1424/11704 


ІНСТРУКЦІЯ
про проведення огляду транспортних засобів та їх реєстраційних документів під час реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає порядок організації і проведення оглядів транспортних засобів та реєстраційних документів, оформлення їх результатів і заповнення форм відповідної звітності експертними підрозділами МВС України при реєстрації, перереєстрації та знятті з обліку транспортних засобів у реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України (далі - РЕП ДАІ).

1.2. Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про судову експертизу", постанов Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 року N 988 "Про утворення експертної служби Міністерства внутрішніх справ", від 7 вересня 1998 року N 1388 "Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок", спільного наказу Міністерства фінансів України та Міністерства внутрішніх справ України від 6 липня 1998 року N 694/499 "Про затвердження Положення про порядок внесення та використання плати за проведення досліджень та інших робіт (послуг) експертними підрозділами ОВС України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 травня 1999 року за N 295/3588.

1.3. Огляд транспортних засобів (далі - ТЗ) та їх реєстраційних документів (далі - РД) під час реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку в РЕП ДАІ здійснюють експерти, які мають право самостійного проведення даного виду експертиз та внесені до Реєстру атестованих судових експертів Міністерства юстиції України.

1.4. Основним завданням експертів підрозділів МВС України при огляді ТЗ та РД є попередження і розкриття злочинів, пов'язаних із знищенням, підробкою, заміною ідентифікаційного номера або заміною без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером ТЗ та підробкою РД (частковою чи повною підробкою бланка документа та його змісту) шляхом застосування спеціальних знань.

1.5. Режим роботи експертів підрозділів МВС України установлюється відповідно до режиму роботи РЕП ДАІ.

2. Організація проведення огляду експертами підрозділів МВС України

2.1. Огляд ТЗ та РД проводиться за місцем реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку транспортного засобу на майданчиках РЕП ДАІ.

2.2. Перед проведенням огляду здійснюється перевірка відповідності облікових даних ТЗ, указаних у реєстраційних документах, за наявними інформаційно-довідковими обліками (базами даних).

3. Проведення огляду ТЗ експертами підрозділів МВС України

3.1. У результаті огляду здійснюються:

загальний огляд ТЗ;

огляд ідентифікаційного позначення (далі - ІП) кузова;

огляд кодових табличок;

огляд номерного майданчика та прилеглих до нього частин ТЗ;

огляд лакофарбового покриття;

огляд інших носіїв інформації;

огляд номера двигуна в разі технічної (конструктивної) можливості.

3.2. При огляді застосовуються неруйнівні методи:

візуальний;

магнітооптичний;

магнітної дефектоскопії тощо.

3.3. У разі виявлення ознак знищення, зміни, підроблення або фальсифікації об'єктів, указаних у п. 3.1 цієї Інструкції, слід керуватися пунктом 3.6.2 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом МВС України від 10.04.2002 N 335, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.06.2002 за N 472/6760 (далі - Інструкція про проведення державної реєстрації).

3.4. Об'єкти дослідження можуть бути пошкоджені або витрачені лише в тій мірі, у якій це необхідно для дослідження.

3.5. Якщо огляд неможливий без застосування методів, які змінюють зовнішній вигляд об'єктів, їх початковий стан та процес проведення огляду описуються і фіксуються (фотографування, копіювання тощо).

3.6. Слід приділити особливу увагу відповідності даних, зазначених у документах на ТЗ, до інформації щодо:

найменування, марки автомобіля, типу (моделі);

номера кузова, кількості знаків, їх змісту;

дати випуску ТЗ, що вказана в документах, часу виготовлення комплектуючих,

що отримана в ході проведення огляду ТЗ.

3.7. При проведенні огляду використовується відповідна науково-методична, інформаційно-довідкова та спеціальна література, інформаційно-довідникові колекції, облікові дані тощо.

3.8. Інформаційно-довідкові колекції комплектуються даними, які не пов'язані з подією злочину й отримані в результаті накопичення відомостей інформаційного характеру. Об'єктами інформаційно-довідкових колекцій можуть бути натурні зразки та копії ІП, номерних табличок інших носіїв інформації, РД тощо.

4. Проведення огляду РД на ТЗ експертами підрозділів МВС України

4.1. Огляд РД здійснюється шляхом проведення експрес-аналізу візуально та з використанням спеціальних приладів (мікроскопів, УФ- та ІЧ-випромінювачів тощо).

4.2. У ході огляду РД здійснюється перевірка відповідності:

бланка, паперу;

способу виготовлення реквізитів;

способу нанесення серії та номера бланка;

елементів захисту (свічення в УФ-променях, наявність мікротексту, захисних волокон, водяних знаків, голограм тощо) - відповідним зразкам.

4.3. За наявності ознак підробки РД слід керуватися пунктом 3.6.2 Інструкції про проведення державної реєстрації.

5. Оформлення результатів огляду експертами підрозділів МВС України

5.1. Результати огляду оформлюються відповідно до Закону України "Про судову експертизу" та Інструкції про проведення державної реєстрації.

5.2. Результати огляду реєструються в журналі обліку оглядів транспортних засобів та реєстраційних документів (додаток).

5.3. Інформація щодо виявлених змін ІП та підробки РД уноситься у відповідні інформаційно-довідникові колекції з метою їх накопичення.

6. Облік роботи експертів підрозділів МВС України

6.1. Експерти зобов'язані вести щоденний облік оглянутих транспортних засобів. Дані про проведення оглядів ТЗ та РД заносяться до журналу обліку оглядів ТЗ та РД. Журнал обліку оглядів ТЗ та РД зберігається в установленому порядку.

6.2. Звіт експертів про виконану роботу в розрізі РЕП ДАІ щотижня (відповідно до терміну звітності) надається до НДЕКЦ. Відповідна інформація надходить до Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за формою і в терміни, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 N 419 "Про затвердження Порядку подання фінансової звітності".

6.3. Фінансові звіти про виконану роботу, що надходять від експертів до НДЕКЦ, щомісяця звіряються працівником фінансової частини з фактичною кількістю отриманих коштів, які надійшли на розрахунковий рахунок. Контроль за цією діяльністю здійснюється керівником відповідного підрозділу.

6.4. Контроль за відображенням у статистичних даних участі експертного підрозділу в розкритті та розслідуванні злочинів, пов'язаних із знищенням, підробкою, заміною ідентифікаційного номера або заміною без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером ТЗ та підробкою РД (частковою чи повною підробкою бланка документа та його змісту), покладається на начальника експертного підрозділу.

 

Начальник Державного
науково-дослідного експертно-криміналістичного
центру МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
 
 
 
І. П. Красюк 


 

Додаток
до пункту 5.2 Інструкції 


ЖУРНАЛ
обліку оглядів транспортних засобів та реєстраційних документів

N
з/п

N загальної кількості оглянутих ТЗ 

Прізвище, ім'я, по батькові заявника або назва організації

Марка, модель ТЗ 

Серія та номер РД 

Номерний знак (державний чи транзитний)

У зв'язку з чим проводився огляд 

Результати огляду:
(+) - ознак змін не встановлено;
(-) - встановлені ознаки змін 

Сума плати, номер квитанції

РД 

ТЗ 

10 

Дата _____________ 

67543 

Петренко В. С. 

ВАЗ 21099 

КІС N 123456 

186-90 КЕ 

Зняття з обліку 

- Кузов
XTA210990R1234567

96.00 грн.
N 2346 

67544 

Коваль В. Т. 

ВАЗ 2106 

КІС N 657892 

202-22 КВ
(транзит) 

Реєстрація 

69.00 грн.
N 2347 

  

  

тощо 

  

  

  

  

  

  

  


Проведено оглядів за робочий день ________
Отримано коштів на суму _______ грн.

Проведено оглядів за поточний місяць _________
Отримано коштів на суму _______ грн.

Нумерація транспортних засобів кожного робочого дня починається з цифри "1" (графа 1).
У разі встановлення первинного номера він заноситься до графи 9 повністю.

 

Начальник Державного
науково-дослідного експертно-криміналістичного
центру МВС України
генерал-лейтенант міліції

 
 
 
І. П. Красюк 

НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |